TAH20PR510J
Ohmite
Produkt-Nr.:
TAH20PR510J
Hersteller:
Ohmite
Paket:
TO-220
Beschreibung:
RES 0.51 OHM 5% 20W TO220
Benutzer handbuch
Operating Temperature -
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.650" (16.52mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.410" L x 0.125" W (10.41mm x 3.18mm)
Temperature Coefficient -
Product Status Obsolete
Supplier Device Package TO-220
Resistance 510 mOhms
Series TAH
Power (Watts) 20W