TAJV477K006RNJ
KYOCERA AVX
Produkt-Nr.:
TAJV477K006RNJ
Beschreibung:
CAP TANT 470UF 10% 6.3V 2924
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code V
Height - Seated (Max) 0.148" (3.75mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 6.3 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.287" L x 0.240" W (7.30mm x 6.10mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) 400mOhm
Series TAJ
Type Molded
Package / Case 2924 (7361 Metric)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 470 µF