TAP105K025CRS
KYOCERA AVX
Produkt-Nr.:
TAP105K025CRS
Hersteller:
KYOCERA AVX
Beschreibung:
CAP TANT 1UF 10% 25V RADIAL
Auf Lager : 5717
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code A
Height - Seated (Max) 0.330" (8.50mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.200" (5.08mm)
Voltage - Rated 25 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.180" Dia (4.57mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 10Ohm @ 100kHz
Ratings -
Series TAP
Type Conformal Coated
Package / Case Radial
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 1 µF