TAP106K016GSB
KYOCERA AVX
Produkt-Nr.:
TAP106K016GSB
Beschreibung:
CAP TANT 10UF 10% 16V RADIAL
Auf Lager : 3214
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code D
Height - Seated (Max) 0.413" (10.50mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.125" (3.18mm)
Voltage - Rated 16 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.197" Dia (5.00mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 3.2Ohm
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 10 µF