TAP106M020GSB
KYOCERA AVX
Produkt-Nr.:
TAP106M020GSB
Beschreibung:
CAP TANT 10UF 20% 20V RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code E
Height - Seated (Max) 0.413" (10.50mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.125" (3.18mm)
Voltage - Rated 20 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.217" Dia (5.50mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 2.9Ohm
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 10 µF