TAP155M050BRW
KYOCERA AVX
Produkt-Nr.:
TAP155M050BRW
Beschreibung:
CAP TANT 1.5UF 20% 50V RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code D
Height - Seated (Max) 0.354" (9.00mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 50 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.197" Dia (5.00mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 6Ohm
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 1.5 µF