TAP157M006CRW
KYOCERA AVX
Produkt-Nr.:
TAP157M006CRW
Beschreibung:
CAP TANT 150UF 20% 6.3V RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code K
Height - Seated (Max) 0.551" (14.00mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 6.3 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.335" Dia (8.50mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 900mOhm
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 150 µF