TAP225J016SCS
KYOCERA AVX
Produkt-Nr.:
TAP225J016SCS
Beschreibung:
CAP TANT 2.2UF 5% 16V RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code A
Height - Seated (Max) 0.276" (7.00mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.098" (2.50mm)
Voltage - Rated 16 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.177" Dia (4.50mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 8Ohm
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 2.2 µF