TAP225M035DTS
KYOCERA AVX
Produkt-Nr.:
TAP225M035DTS
Beschreibung:
CAP TANT 2.2UF 20% 35V RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code B
Height - Seated (Max) 0.295" (7.50mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.098" (2.50mm)
Voltage - Rated 35 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.177" Dia (4.50mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 5Ohm
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 2.2 µF