TAP226J010SCS
KYOCERA AVX
Produkt-Nr.:
TAP226J010SCS
Beschreibung:
CAP TANT 22UF 5% 10V RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code E
Height - Seated (Max) 0.354" (9.00mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.098" (2.50mm)
Voltage - Rated 10 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.217" Dia (5.50mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 2.7Ohm
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 22 µF