TAP226K035HSC
KYOCERA AVX
Produkt-Nr.:
TAP226K035HSC
Beschreibung:
CAP TANT 22UF 10% 35V RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code K
Height - Seated (Max) 0.551" (14.00mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.250" (6.35mm)
Voltage - Rated 35 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.335" Dia (8.50mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 1.3Ohm
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 22 µF