TAP226M016SRS
KYOCERA AVX
Produkt-Nr.:
TAP226M016SRS
Beschreibung:
CAP TANT 22UF 20% 16V RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code F
Height - Seated (Max) 0.394" (10.00mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.098" (2.50mm)
Voltage - Rated 16 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.236" Dia (6.00mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 2Ohm
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 22 µF