TAP226M020CCS
KYOCERA AVX
Produkt-Nr.:
TAP226M020CCS
Beschreibung:
CAP TANT 22UF 20% 20V RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code H
Height - Seated (Max) 0.472" (12.00mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 20 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.276" Dia (7.00mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 1.8Ohm
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 22 µF