TAP227M016CRW
KYOCERA AVX
Produkt-Nr.:
TAP227M016CRW
Beschreibung:
CAP TANT 220UF 20% 16V RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code R
Height - Seated (Max) 0.728" (18.50mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 16 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 500mOhm
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 220 µF