TAP475J035DTW
KYOCERA AVX
Produkt-Nr.:
TAP475J035DTW
Beschreibung:
CAP TANT 4.7UF 5% 35V RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code E
Height - Seated (Max) 0.354" (9.00mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.098" (2.50mm)
Voltage - Rated 35 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.217" Dia (5.50mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 3Ohm
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 4.7 µF