TAP476K016SRS
KYOCERA AVX
Produkt-Nr.:
TAP476K016SRS
Beschreibung:
CAP TANT 47UF 10% 16V RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code J
Height - Seated (Max) 0.453" (11.50mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.098" (2.50mm)
Voltage - Rated 16 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 1.3Ohm
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 47 µF