TAP476M010SRS
KYOCERA AVX
Produkt-Nr.:
TAP476M010SRS
Beschreibung:
CAP TANT 47UF 20% 10V RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code G
Height - Seated (Max) 0.394" (10.00mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.098" (2.50mm)
Voltage - Rated 10 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.256" Dia (6.50mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 1.7Ohm
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 47 µF