TAP685M035SLZ
KYOCERA AVX
Produkt-Nr.:
TAP685M035SLZ
Beschreibung:
CAP TANT 6.8UF 20% 35V RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code F
Height - Seated (Max) 0.394" (10.00mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.098" (2.50mm)
Voltage - Rated 35 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.236" Dia (6.00mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 2.5Ohm
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 6.8 µF