TAP686M010CCS-LF
KYOCERA AVX
Produkt-Nr.:
TAP686M010CCS-LF
Beschreibung:
CAP TANT 68UF 20% 10V RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code H
Height - Seated (Max) 0.472" (12.00mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 10 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.276" Dia (7.00mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 1.3Ohm
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 68 µF