TARQ105M025
KYOCERA AVX
Produkt-Nr.:
TARQ105M025
Hersteller:
KYOCERA AVX
Beschreibung:
CAP TANT 1UF 20% 25V AXIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code Q
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 25 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.085" Dia x 0.250" L (2.16mm x 6.35mm)
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) 12Ohm
Series TAR
Type Molded
Package / Case Axial
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 1 µF