TARW106K035
KYOCERA AVX
Produkt-Nr.:
TARW106K035
Hersteller:
KYOCERA AVX
Beschreibung:
CAP TANT 10UF 10% 35V AXIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code W
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 35 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.169" Dia x 0.409" L (4.30mm x 10.40mm)
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) 2Ohm
Series TAR
Type Molded
Package / Case Axial
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 10 µF