TAS155K075P1C
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Produkt-Nr.:
TAS155K075P1C
Beschreibung:
CAP TANT 1.5UF 10% 75V AXIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code C
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 75 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.185" Dia x 0.474" L (4.70mm x 12.04mm)
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series TAS
Type Hermetically Sealed
Package / Case Axial
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 1.5 µF