TB007-508-23BE
CUI Devices
Produkt-Nr.:
TB007-508-23BE
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Screw Thread M3
Contact Material - Plating Copper Alloy - Tin Plated
Positions Per Level 23
Screw Material - Plating Steel - Zinc Plated
Torque - Screw 0.5 Nm (4.4 Lb-In)
Number of Levels 1
Series TB007-508
Voltage 300 V
Mfr CUI Devices
Pitch 0.200" (5.08mm)
Features Interlocking (Side)
Package Box
Current 16 A