TBE1C101MCD1LT
Nichicon
Produkt-Nr.:
TBE1C101MCD1LT
Hersteller:
Nichicon
Beschreibung:
CAP ALUM 100UF 20% 16V AXIAL
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing -
Voltage - Rated 16 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.394" Dia x 0.827" L (10.00mm x 21.00mm)
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series TBE
Package / Case Axial, Can
Mfr Nichicon
Capacitance 100 µF