TC1301B-DPAVMF
Microchip Technology
Produkt-Nr.:
TC1301B-DPAVMF
Paket:
8-DFN (3x3)
Beschreibung:
IC REG LINEAR 3V/1.8V/2.63V 8DFN
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Quiescent (Iq) 180 µA
PSRR 58dB (100Hz)
Voltage - Input (Max) 6V
Output Type Fixed
Number of Regulators 2
Current - Output 300mA, 150mA
Output Configuration Positive
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Active
Supplier Device Package 8-DFN (3x3)
Control Features Enable, Reset
Series -
Package / Case 8-VDFN Exposed Pad
Protection Features Over Current, Over Temperature
Mfr Microchip Technology
Voltage - Output (Min/Fixed) 3V, 1.8V, 2.63V
Voltage Dropout (Max) 0.18V @ 300mA, -