TC33X-1-474E
Bourns Inc.
Produkt-Nr.:
TC33X-1-474E
Hersteller:
Bourns Inc.
Beschreibung:
TRIMMER 470K OHM 0.1W J LEAD TOP
Benutzer handbuch
Termination Style J Lead
Tolerance ±25%
Number of Turns 1
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension Rectangular - 0.150" x 0.142" Face (3.80mm x 3.60mm)
Temperature Coefficient ±250ppm/°C
Product Status Active
Resistance 470 kOhms
Series Trimpot® TC33 - Open Frame
Power (Watts) 0.1W, 1/10W