TC33X-2-101G
Bourns Inc.
Produkt-Nr.:
TC33X-2-101G
Hersteller:
Bourns Inc.
Beschreibung:
TRIMMER 100 OHM 0.1W J LEAD TOP
Auf Lager : 8795
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Termination Style J Lead
Tolerance ±25%
Number of Turns 1
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension Rectangular - 0.150" x 0.142" Face (3.80mm x 3.60mm)
Temperature Coefficient ±250ppm/°C
Product Status Active
Resistance 100 Ohms
Series Trimpot® TC33 - Open Frame
Power (Watts) 0.1W, 1/10W