TC42X-2-154E
Bourns Inc.
Produkt-Nr.:
TC42X-2-154E
Hersteller:
Bourns Inc.
Beschreibung:
TRIMMER 150K OHM 0.1W J LEAD TOP
Benutzer handbuch
Termination Style J Lead
Tolerance ±25%
Number of Turns 1
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension Rectangular - 0.102" x 0.087" Face (2.60mm x 2.20mm)
Temperature Coefficient ±250ppm/°C
Product Status Active
Resistance 150 kOhms
Series Trimpot® TC42 - Open Frame
Power (Watts) 0.1W, 1/10W