TC86P-1-101
Bourns Inc.
Produkt-Nr.:
TC86P-1-101
Hersteller:
Bourns Inc.
Beschreibung:
TRIMMER 100 OHM 0.3W PC PIN TOP
Benutzer handbuch
Termination Style PC Pins
Tolerance ±20%
Number of Turns 1
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension Rectangular - 0.303" x 0.268" Face (7.70mm x 6.80mm)
Temperature Coefficient ±250ppm/°C
Product Status Obsolete
Resistance 100 Ohms
Series Trimpot® TC86 - Open Frame
Power (Watts) 0.3W