TCMIC226AT
Cal-Chip Electronics, Inc.
Produkt-Nr.:
TCMIC226AT
Beschreibung:
TANT 20% 16V 22UF A CASE STD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code A
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 16 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 2.3Ohm
Ratings -
Series -
Type Molded
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Mfr Cal-Chip Electronics, Inc.
Capacitance 22 µF