TCMID336CT
Cal-Chip Electronics, Inc.
Produkt-Nr.:
TCMID336CT
Beschreibung:
TANT 20% 20V 33UF C CASE STD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code C
Height - Seated (Max) 0.110" (2.80mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 20 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 1.5Ohm
Type Molded
Package / Case 2312 (6032 Metric)
Mfr Cal-Chip Electronics, Inc.
Capacitance 33 µF