TCMIE107HT
Cal-Chip Electronics, Inc.
Produkt-Nr.:
TCMIE107HT
Beschreibung:
TANT 20% 25V 100UF H CASE STD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code H
Height - Seated (Max) 0.148" (3.75mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 25 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.287" L x 0.240" W (7.30mm x 6.10mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 400mOhm
Ratings -
Series -
Type Molded
Package / Case 2924 (7361 Metric)
Mfr Cal-Chip Electronics, Inc.
Capacitance 100 µF