TDB5100652
Quantic Evans
Produkt-Nr.:
TDB5100652
Hersteller:
Quantic Evans
Beschreibung:
Wet Tantalum
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code -
Height - Seated (Max) 0.927" (23.55mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.400" (10.16mm)
Voltage - Rated 100 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.000" L x 1.000" W (25.40mm x 25.40mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 30mOhm
Ratings -
Series TDB
Type Hermetically Sealed
Package / Case Radial, Can
Mfr Quantic Evans
Capacitance 6.5 mF