TDC475K010NSE
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Produkt-Nr.:
TDC475K010NSE
Beschreibung:
CAP TANT 4.7UF 10% 10V RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code E
Height - Seated (Max) 0.350" (8.89mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.125" (3.18mm)
Voltage - Rated 10 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.175" Dia (4.45mm)
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series TDC
Type Conformal Coated
Package / Case Radial
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 4.7 µF