TE120A1251N01
SL Power Electronics Manufacture of Condor/Ault Brands
Produkt-Nr.:
TE120A1251N01
Beschreibung:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 120W
Benutzer handbuch
Polarization -
Operating Temperature -20°C ~ 50°C
Input Type Cord (Sold Separately)
Applications ITE (Commercial)
Form Desktop (Class II)
Output Connector Rectangular, 6 Position
Approval Agency CE, cULus
Input Connector IEC 320-C8
Size / Dimension 8.36" L x 2.65" W x 1.74" H (212.4mm x 67.4mm x 44.3mm)
Product Status Obsolete
Current - Output (Max) 10A
Series TE120 (120W)
Power (Watts) 120 W
No Load Power Consumption 210mW (Max)
Cord Length 45.3" (1.15m)
Region Utilized International
Efficiency Level VI
Voltage - Output 12V
Mfr SL Power Electronics Manufacture of Condor/Ault Brands
Package Box
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC