TE2500B1R5J
TE Connectivity Passive Product
Produkt-Nr.:
TE2500B1R5J
Beschreibung:
RES CHAS MNT 1.5 OHM 5% 2500W
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 2.362" Dia x 23.622" L (60.00mm x 600.00mm)
Temperature Coefficient ±440ppm/°C
Product Status Active
Mounting Feature Brackets
Resistance 1.5 Ohms
Series TE, CGS
Power (Watts) 2500W