TE300B1R8J
TE Connectivity Passive Product
Produkt-Nr.:
TE300B1R8J
Beschreibung:
RES CHAS MNT 1.8 OHM 5% 300W
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 1.575" Dia x 11.102" L (40.00mm x 282.00mm)
Temperature Coefficient ±440ppm/°C
Product Status Active
Mounting Feature Brackets
Resistance 1.8 Ohms
Series TE, CGS
Power (Watts) 300W