Zuhause / DC DC Converters / TEP 160-7216WIRCMF
minImg
TEP 160-7216WIRCMF
Traco Power
Produkt-Nr.:
TEP 160-7216WIRCMF
Hersteller:
Traco Power
Beschreibung:
DC/DC CONVERTER 28V 182W
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 75°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial), Railway
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 160V
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 3 kV
Approval Agency CB, CE, cURus
Voltage - Output 1 28V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 3.35" L x 2.40" W x 1.33" H (85.1mm x 61.0mm x 33.8mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 6.5A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 43V
Series TEP 160WIRCMF (160W)
Power (Watts) 182W
Type Enclosed
Efficiency 90%