TEP 75-4810WI
Traco Power
Produkt-Nr.:
TEP 75-4810WI
Hersteller:
Traco Power
Paket:
Half Brick
Beschreibung:
DC DC CONVERTER 3.3V 66W
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 75°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial), Railway
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 75V
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 2.25 kV
Voltage - Output 1 3.3V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.40" L x 2.28" W x 0.50" H (61.0mm x 57.9mm x 12.7mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Half Brick
Current - Output (Max) 20A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 18V
Series TEP 75WI (75W)
Power (Watts) 66 W