TEP 75-4815WI
Traco Power
Produkt-Nr.:
TEP 75-4815WI
Hersteller:
Traco Power
Beschreibung:
DC DC CONVERTER 24V 77W
Auf Lager : 28
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Voltage - Input (Max) 75V
Product Status Active
Supplier Device Package -
Current - Output (Max) 3.2A
Voltage - Input (Min) 18V
Package / Case 9-DIP Module
Efficiency 88%
Mfr Traco Power
Features Remote On/Off, OTP, OVP, SCP, UVLO
Operating Temperature -40°C ~ 75°C
Applications ITE (Commercial), Railway
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 2.25 kV
Approval Agency cURus
Voltage - Output 1 24V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.40" L x 2.28" W x 0.50" H (61.0mm x 57.9mm x 12.7mm)
Number of Outputs 1
Series TEP 75WI (75W)
Power (Watts) 77 W