TFCCA-40-01
Essentra Components
Produkt-Nr.:
TFCCA-40-01
Beschreibung:
CBL CLIP FLAT NAT ARROW WINGED
Auf Lager : 2702
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Color Natural
Panel Hole Size 0.156" (3.96mm)
Material Polyamide (PA66), Nylon 6/6
Mounting Type Arrowhead, Winged
Material Flammability Rating UL94 V-2
Product Status Active
Type Attributes Hinged, Top Lock
Screw Size -
Series Richco
Type Clip, Flat
Panel Thickness 0.040" ~ 0.079" (1.02mm ~ 2.01mm)
Length 2.638" (67.00mm)
Mfr Essentra Components
Height 0.642" (16.30mm)
Features -
Bundle Center to Mounting Center -
Package Bulk
Width 0.390" (9.91mm)
Material Thickness -
Adhesive -
Opening Size 2.130" (54.10mm)