TFCR0402-16W-E-8061BT
Venkel
Produkt-Nr.:
TFCR0402-16W-E-8061BT
Paket:
0402
Beschreibung:
RES 8.06K OHM 0.1% 1/16W 0402
Auf Lager : 260000
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.014" (0.35mm)
Tolerance ±0.1%
Size / Dimension 0.040" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0402
Ratings -
Resistance 8.06 kOhms
Series TFCR
Power (Watts) 0.063W, 1/16W