THF157K015P1G
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Produkt-Nr.:
THF157K015P1G
Beschreibung:
CAP TANT 150UF 10% 15V AXIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code G
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 15 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.351" Dia x 0.786" L (8.92mm x 19.96mm)
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) 65mOhm
Series THF
Type Hermetically Sealed
Package / Case Axial
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 150 µF