THM 10-0510WI
Traco Power
Produkt-Nr.:
THM 10-0510WI
Hersteller:
Traco Power
Beschreibung:
DC DC CONVERTER 3.3V 8.3W
Auf Lager : 10
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 90°C (With Derating)
Applications Medical
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 9V
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 5 kV
Voltage - Output 1 3.3V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.25" L x 0.80" W x 0.40" H (31.8mm x 20.3mm x 10.2mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Current - Output (Max) 2.5A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 4.5V
Series THM 10WI (10W)
Power (Watts) 8.3 W
Type Isolated Module
Package / Case 24-DIP Module, 6 Leads
Efficiency 80%