THS3125422
Quantic Evans
Produkt-Nr.:
THS3125422
Hersteller:
Quantic Evans
Beschreibung:
Wet Tantalum
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Manufacturer Size Code -
Height - Seated (Max) 0.625" (15.88mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.400" (10.16mm)
Voltage - Rated 125 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.400" L x 1.400" W (35.56mm x 35.56mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 65mOhm
Ratings -
Series THS3
Type Hermetically Sealed
Package / Case Radial, Can
Mfr Quantic Evans
Capacitance 4.2 mF