TIM 3.5-1215SM
Traco Power
Produkt-Nr.:
TIM 3.5-1215SM
Hersteller:
Traco Power
Beschreibung:
DC DC CONVERTER 24V 3.5W
Auf Lager : 8
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 90°C (With Derating)
Applications Medical
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 18V
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 5 kV
Voltage - Output 1 24V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.96" L x 0.57" W x 0.41" H (24.3mm x 14.4mm x 10.5mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Current - Output (Max) 146mA
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 9V
Series TIM 3.5SM (3.5W)
Power (Watts) 3.5 W
Type Isolated Module
Package / Case 16-SMD Module, 7 Leads
Efficiency 82%