TIM157K010P0Z
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Produkt-Nr.:
TIM157K010P0Z
Beschreibung:
CAP TANT 150UF 10% 10V RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code Z
Height - Seated (Max) 0.390" (9.91mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.200" (5.08mm)
Voltage - Rated 10 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.600" L x 0.195" W (15.24mm x 4.95mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series TIM
Type Molded
Package / Case Radial
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 150 µF