TISP3240F3DR
Bourns Inc.
Produkt-Nr.:
TISP3240F3DR
Hersteller:
Bourns Inc.
Paket:
8-SOIC
Beschreibung:
THYRISTOR 180V 120A 8SOIC
Benutzer handbuch
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 35 A
Current - Hold (Ih) 150 mA
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 8-SOIC
Voltage - Off State 180V
Series -
Current - Peak Pulse (8/20µs) 120 A
Package / Case 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Voltage - On State 3 V
Mfr Bourns Inc.
Capacitance 45pF
Number of Elements 2
Voltage - Breakover 240V