TJ6F-040.M
Connor Winfield
Produkt-Nr.:
TJ6F-040.M
Hersteller:
Connor Winfield
Beschreibung:
XTAL OSC TCXO 40.0000MHZ LVCMOS
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Disable) (Max) -
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.094" (2.40mm)
Frequency Stability ±1ppm
Current - Supply (Max) 6mA
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Product Status Active
Ratings -
Series TJ6
Function Enable/Disable
Type TCXO
Package / Case 10-SMD, No Lead
Voltage - Supply 3.3V
Output LVCMOS
Mfr Connor Winfield
Base Resonator Crystal
Frequency 40 MHz