TL750M10CKTPR
Texas Instruments
Produkt-Nr.:
TL750M10CKTPR
Hersteller:
Texas Instruments
Paket:
TO-252-3
Beschreibung:
IC REG LIN 10V 750MA 2POWERFLEX
Benutzer handbuch
Operating Temperature 0°C ~ 125°C
PSRR 55dB (120Hz)
Voltage - Input (Max) 26V
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 750mA
Output Configuration Positive
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Obsolete
Supplier Device Package TO-252-3
Control Features -
Series -
Package / Case TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
Protection Features Over Current, Over Temperature, Over Voltage, Reverse Polarity
Mfr Texas Instruments
Voltage - Output (Min/Fixed) 10V
Voltage Dropout (Max) 0.6V @ 750mA